Dla biznesu, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Wielu przedsiębiorców rozważa i już instaluje dla swoich firm systemy fotowoltaiczne. Dzięki wyraźnym spadkom cen poszczególnych elementów instalacji PV przedsiębiorcy inwestują w technologie solarne słusznie spodziewając się wymiernych korzyści. Dla przedsiębiorców inwestycja taka zwraca się jeszcze szybciej niż dla klientów indywidualnych. Zużycie energii stanowi dla biznesu dość spory koszt. Wytwarzanie jej na własne potrzeby szybko obniża koszty produkcji i usług.

Istnieją dwie podstawowe dziedziny dla przedsiębiorców: to budowa elektrowni wytwarzających energię elektryczną na własny użytek przedsiębiorcy, energię konsumowaną na miejscu, nie nastawioną na odsprzedaż nadwyżek operatorowi, oraz budowa elektrowni przemysłowych, o dużych mocach. Systemy wytwarzania i magazynowania energii dla przedsiębiorstw dają gwarancję ciągłości produkcji i niwelują straty wynikające z czasowych braków dostaw energii elektrycznej z sieci publicznej.

Dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych rozwiązanie w system fotowoltaiczny również jest doskonałą inwestycją dla mieszkańców. Większość budynków wielorodzinnych ma duże powierzchnie dachowe doskonale nadające się na takie rozwiązania. W ten sposób można uzyskać większą moc instalacji – odpowiednią do powierzchni dachów. Wytworzona energia obniży koszty eksploatacyjne budynków i da mieszkańcom wymierne oszczędności.

Dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych wciąż jeszcze można skorzystać z form wsparcia Funduszy Unijnych. W każdym województwie jest inny termin zbierania wniosków.

Rozwiązania fotowoltaiczne do doskonały krok ku przyszłości i zadbaniu o ekologię oraz doskonała inwestycja, która firmom zwraca się w terminie do 4-5 lat.

Polecamy Państwu nasze rozwiązania – najlepszych światowych producentów w dziedzinie fotowoltaiki i turbin wiatrowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.